תיקון אמבטיה – החלפת ברז אמבטיה

החלפת ברז אמבטיה

החלפת ברז אמבטיה

שמעון (שם בדוי), מרח' בר כוכבא בתל אביב, התקשר אלי בבוקר ושאל אותי אם אני עושה תיקוני אמבטיות. הוא סיפר לי שהברז דולף לו מתי שהוא מרים את השסתום לניתוב המים לדוש, מה שגורם לבזבוז מים וירידת לחץ המים. עליתי על הטוסטוס (אין מצב למצוא חניה עם מכונית בבר כוכבא) ונסעתי אליו. הוא הראה לי ברז חלופי שהוא קנה בהום סנטר ומיד נגשתי לעבודה. הנה השלבים להחלפת ברז האמבט:

1. לסגור את אספקת המים הראשית לכל הבית (הברז נמצא מחוץ לבית על מונה המים).

ולודא שאין מים בברז.

2. בעזרת מפתח שוודי יש לפתוח (נגד כיוון השעון) את האומים המחברים את הברז לקיר וממוקמים בין הברז לקיר (יש לפתוח את האומים רבע דרך כל פעם תוך מעבר בין האום הימני לשמאלי).ולהוציא את הברז הישן ואת גומיית האטימה (שחורה קטנה).

3. לאחר הוצאת הברז והגומיה יש לבדוק אם הברז החדש מתאים  למיקום של הברז הישן (על ידי הצמדתו למתאם היוצא מהקיר) אם הברז מתאים יש להניח את גומיית האטימה בתוך אומי החיבור להצמיד למתאם היוצא מהקיר ולסובב עם כיוון השעון בעזרת היד פעם את האום הימני ופעם את השמאלי ,על מנת להכניס את הברז למקומו בצורה ישרה, עד הסוף ואז לחזק בעזרת מפתח שוודי.

4. במידה והמתאם הישן לא מתאים יש לפרק איתו על ידי אחיזתו במפתח שוודי וסיבובו נגד כיוון השעון עד להוצאתו מהקיר. יש לחזור על הפעולה עם המתאם השני.

עם הברז החדש יסופקו גם מתאמים חדשים אותם יש ללפף בטפלון ולהבריג לקיר ע"י סיבוב עם כיוון השעון

כמעט עד הסוף ולמדוד בעזרת הברז החדש את המיקום הנכון (יש צורך בהתאמה מושלמת בנוסף לחיזוק המתאם על מנת למנוע נזילות)

לאחר מכן יש לבצע את הפעולות המתוארות בסעיף -3

5. מה שנותר הוא רק לפתוח את הברז הראשי ולוודא שאין נזילות מאיזור אומי החיבור.

בהצלחה!

עובד יתקן

Leave a Reply